Tematy zajęć WMiK - zajęcia semestr zimowy 2017/2018

Wydział Mediów i Kultury
dr Natalia Stępień-Lampa (Kierownik Wydziału)

Zajęcia odbywają się w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach (ul. Bankowa 11) w godz. 10:00–12:00, w sali 209 (II piętro).

Pracownia komunikacji społecznej
Termin: 28 października 2017 roku

Prowadzący: dr Natalia Stępień-Lampa
Temat: Przekaz werbalny i niewerbalny
Ponad 50% naszego przekazu stanowi komunikacja niewerbalna. Dzięki niej jesteśmy w stanie poznać, czy i kiedy nasz rozmówca kłamie, a także odkryć jego prawdziwe intencje. Zastanów się, jak sprawić, by Twój przekaz werbalny i niewerbalny był spójny.

Pracownia psychologii stosowanej
Termin: 18 listopada 2017 roku

Prowadzący: mgr Barbara Niemiec-Falkus
Temat: Dr Jekyll i Mr Hyde jest w każdym z nas – osobowość bez tajemnic
Warsztaty psychologiczne. Pod czujnym okiem prowadzącego poznaj tajniki naszej osobowości. Dowiedz się więcej o samym sobie.

Pracownia dziennikarstwa i nowych mediów
Termin: 2 grudnia 2017 roku

Prowadzący: red. Sabina Skałka
Zajęcia odbędą się w Polskim Radiu Katowice (ul. Ligonia 29 Katowice), spotkanie o godz. 10:00 w holu Radia. Temat: Zawód? Dziennikarz!
Wszyscy jesteśmy dziennikarzami… …w dobie Internetu to oczywiste. Na czym polega praca dziennikarza? Jakie umiejętności powinien posiadać dobry dziennikarz? Czy dziennikarzom zdarzają się wpadki? Poznaj tajemnice zawodu dziennikarza.

Pracownia działań niekonwencjonalnych
Termin: 16 grudnia 2017 roku

Prowadzący: mgr Michał Krzyżowski, lic. Bartosz Baran (UNIBOT)
Temat: Druk 3D Drukarki 3D mają ogromne możliwości.
Za ich pomocą możemy wydrukować niemalże wszystko – od zabawek po protezy zastępujące ludzkie kończyny. Podczas warsztatów studenci będą mieli możliwość poznania funkcji tego typu sprzętu, a także sami wydrukują przedmiot 3D, dzięki użyciu narzędzia o nazwie Doodler.

Pracownia historii ciekawej
Termin: 13 stycznia 2018 roku

Prowadzący: dr Marcela Gruszczyk Temat:
Kto się myje, a bez mydła, ten podobny do straszydła”, czyli krótka historia mydła i brudu Nie zastanawiamy się jaką historię ma ta mała kostka mydła, której wielokrotnie używamy w ciągu dnia. Jego historia jest tak długa, jak historia człowieka. Ginie gdzieś w mrokach dziejów. Już Kleopatra do swoich słynnych kąpieli używała mleka oślic. Rzymianie zaś, doprowadzili swoje cesarstwo do upadku pławiąc się w płatkach róż i wlewając do wody całe flakony orientalnych olejków zapachowych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej – zapraszamy na warsztaty.