Wydział Działań Mediów i Kultury - zajęcia semestr letni 2015/2016

Wydział Działań Mediów i Kultury
dr Natalia Stępień (Kierownik Wydziału)

Zajęcia odbywają się w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11) w godz. 10:00–12:00.

Pracownia wizerunku publicznego

Termin: 19 marca 2016 roku

Prowadzący: dr Natalia Stępień

Temat: Sztuka perswazji!

Podczas warsztatów dowiesz się, jak skutecznie przekonać każdego do swojego punktu widzenia. Poznasz podstawowe techniki negocjacyjne i manipulacyjne. Będziesz miał okazję sprawdzić, w jaki sposób politycy, specjaliści od marketingu i PR manipulują naszymi wrażeniami. Przekonasz się także, jak tworzy się  reklamę.

Pracownia działań społecznych i wizerunku publicznego

Termin: 2 kwietnia 2016 roku

Prowadzący: mgr Paweł Grzywna

Temat: Czy terroryzm może być eko? Czy natura jest rozumiana jako terrorysta?

Nazwa „ekoterroryzm" może wprowadzać w błąd, a z terminem tym możemy coraz częściej się spotkać. Ekoterroryzm jest formą użycia przemocy, lub grożeniem jej użycia, wobec ludzi lub własności materialnej z powodów ekologiczno-politycznych. A zatem do duetu ekologii i terroryzmu dochodzi jeszcze aspekt polityczny. Co może z tego wyniknąć?

Pracownia psychologii stosowanej

Termin: 23 kwietnia 2016 roku

Prowadzący: mgr Barbara Niemiec-Falkus

Temat: Dr Jekyll i Mr Hyde jest w każdym z nas  — osobowość bez tajemnic

Warsztaty psychologiczne. Pod czujnym okiem prowadzącego poznaj tajniki naszej osobowości. Dowiedz się więcej o samym sobie.

Pracownia psychologii stosowanej

Termin: 21 maja 2016 roku

Prowadzący: mgr Dominika Hofman-Kozłowska

Temat: Jak się uczyć efektywnie, czyli o ogarnianiu rzeczywistości słów kilka

W trakcie zajęć, studenci UŚM poznają przykłady wykorzystania ciekawych metod i narzędzi cyfrowych, które pomogą im selekcjonować nadmiar informacji i wybierać te, które
są najbardziej wartościowe. Dodatkowo poznają ciekawe sposoby notowania oraz techniki ułatwiające zapamiętywanie.

Pracownia historii ciekawej

Termin: 11 czerwca 2016 roku

Prowadzący: mgr Marcela Gruszczyk

Temat: „Kto się myje, a bez mydła, ten podobny do straszydła”, czyli krótka historia mydła
i brudu

Nie zastanawiamy się jaką historię ma ta mała kostka mydła, której wielokrotnie używamy
w ciągu dnia. Jego historia jest tak długa, jak historia człowieka. Ginie gdzieś w mrokach dziejów. Już Kleopatra do swoich słynnych kąpieli używała mleka oślic. Rzymianie zaś, doprowadzili swoje cesarstwo do upadku pławiąc się w płatkach róż i wlewając do wody całe flakony orientalnych olejków zapachowych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej — zapraszamy na warsztaty.