Zajęcia dodatkowe

Co na nas „wpływa” gdy zanurkujemy? — nurkowanie z nauką (zajęcia na basenie)
Opis: Zapoznanie ze sprzętem nurkowym i podstawami fizjologii i fizyki nurkowania.
Pierwsza lekcja nurkowania.
Czas trwania: od 19:15 do 20:45 zajęcia teoretyczne, od 21:00 do 22:30 zajęcia praktyczne
Miejsce: basen w Lędzinach

Mammografia — czy to ważne badanie? Jak się je wykonuje?
Opis: W Polsce co roku na raka piersi zapada ok. 10000 kobiet. Propozycja niniejszych warsztatów ma na celu nie tylko zapoznanie studentów z techniką diagnozowania chorób piersi wykorzystującą promieniowanie rentgenowskie, ale przede wszystkim uświadomienie problemu wczesnego wykrywania chorób piersi. Podczas zajęć Studenci zobaczą fantomy służące do nauki badania piersi oraz zapoznają się ze znaczeniem badań mammograficznych.
Czas trwania: 120 minut

Rak prostaty — czy w XXI wieku można przestać leczyć chorych na raka?
Miejsce: Instytut Onkologii w Gliwicach
Prowadzący: dr Piotr Wojcieszek

Zajęcia plastyczne
Stwórz własną „Perłę, czyli ABC decoupage`u Decoupage to unikalna technika zdobienia przy pomocy serwetek, papieru oraz specjalnych preparatów. Efekt: z pozoru zwykłe przedmioty zmieniają się w prawdziwe „perełki”. Zapraszamy na zajęcia, podczas których poznasz podstawy techniki zdobienia, a przede wszystkim stworzysz własny efektowny przedmiot. Doniczka, pudełko, ozdoba świąteczna – wybór należy do Ciebie!
Czas trwania: 120 minut
Miejsce: Katowice
Wstępny termin: sobota w grudniu

Zwiedzanie Radia Katowice
Opis: Studenci będą mieli możliwość zwiedzenia siedziby Radia, a także wziąć udział w próbnym nagraniu audycji radiowej. Studenci zobaczą, jak powstaje audycja radiowa, a zainteresowani będą mogli wziąć udział w prawdziwym nagraniu. Będą mieli również szansę, pod okiem Pani Redaktor Beaty Tomanek, poprowadzić audycję.
Czas trwania: 60 minut
Miejsce: Katowice

Zwiedzanie Muzeum Śląskiego pod czujnym okiem historyka
Opis: Zapraszamy na wycieczkę do nowej siedziby Muzeum Śląskiego w celu zwiedzenia wystawy „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Nowoczesna i całkowicie interaktywna ekspozycja prezentuje dzieje ponad dwieście lat historii tego industrialnego i wielkomiejskiego regionu. Po wystawie Studentów będzie oprowadzać historyk Uniwersytetu Śląskiego.
Czas trwania 90 minut
Miejsce Katowice

Wpisowe na każde z zajęć: 60 zł

Klub Miłośników Gier Planszowych
Opis: To zupełnie nowa oferta Uniwersytetu Śląskiego Młodzieży. Jeśli lubisz gry planszowe i trudno Ci zebrać grupę osób do wspólnej zabawy… Jeśli chcesz wypróbować nowe, nieznane Ci do tej pory gry… Zapisz się na zajęcia Klubu Miłośników Gier Planszowych! W dobie popularności „planszówek” uczestnicy Klubu będą mieli możliwość poznania i zagrania w gry planszowe — zarówno te strategiczne, jak i zręcznościowe, karciane czy gry na spostrzegawczość. W ramach klubu odbędzie się pięć spotkań 120. minutowych.
Czas: 120 minut
Liczba spotkań: 5 Miejsce: Katowice
Wpisowe: 100 zł (20 zł za każde spotkanie, 10 zł za godzinę)

Zgłoszenia na zajęcia dodatkowe będą przyjmowane do 15 listopada 2015 roku na adres mailowy: natalia.stepien@us.edu.pl. W treści maila proszę napisać imię i nazwisko dziecka oraz rodzaj zajęć. Zajęcia dodatkowe zostaną uruchomione przy odpowiedniej liczbie chętnych osób. O tym, które z listy zajęć się odbędą będziemy Państwa informować po zakończonych zapisach, wtedy też należy uiścić opłatę.